Solvita!

Ar biedrību “Cerību spārni” Solvitai izveidojās sadarbība tajā skaistajā periodā, kad beidzās dekrēta atvaļinājums un radās daudz brīvā laika, meitai uzsākot bērnudārza gaitas. Pavadot lielāko daļu laika ar ģimeni tiek uzkrāta milzum daudz enerģija, ko labprāt veltītu darbam ārpus mājas. Ap Ziemassvētku laiku Solvita uzsāka darba gaitas, kas ir viens no darbīgākiem un sirsnīgākajiem gada mēnešiem biedrībā. Atmiņā ir pirmās veidotās dekorācijas pasākumam, kas norisinājās kinoteātrī “Lora”. “Ir bijušie priekštati, ka cilvēki, kas apmeklē dienas centra pakalpojumus ir īpaši drūmi, pesimistiski un neatsaucīgi, bet patiesībā viss izrādījies pretēji”, tā stāsta Solvita.
Solvita ir atbalsta persona biedrības dienas centra apmeklētājiem. Diena sākas ar jautājumu: “Kā Jums klājas, kā jūtaties, kas jauns”? Kādam vajag tikai palīdzēt sasiet kurpi. Kādam jāpalīdz izveidot sirsniņas zīmējums svecē, vai sveces dakts turētos taisni, citam filcēt pirts cepuri. Viņas uzdevums ir sekot līdzi visām klientu norisēm sveču, ziepju darbnīcās. Viennozīmīgi jāapgūst zināšanas par produktu izgatavošanu, lai varētu palīdzēt bērniem un jauniešiem veidot skaistus un kvalitatīvus darbus. Kopā ar kolēģiem tiek meklēti jauni, inovatīvi risinājumi, lai ideju varētu realizēt un arī dienas centra jauniešiem nebūtu jāizgatavo vienveidīgi produkti. Visi jaunieši labprāt iesaistās jaunu sveču formu vai ziepju dizaina izgatavošanā, jo tā ir tā sajūta, ka esmu daļa no svarīga procesa! Īpašs ir Ziemassvētku laiks, kad visi gatavi darboties ar vislielāko atbildības un prieka sajūtu. Visiem prieks ir nākt uz dienas centra darbnīcām, jo visi ir uz “viena viļņa”- būt atbildīgiem un palīdzēt realizēt pasūtījumus. Šobrīd Solvita palīdz jauniešiem Lauro gaisa atsvaidzinātāja salikšanā- jāver stiķītis un jāliek “kabatiņās”.
“Darbs, ir gandrīz kā otrās mājas un tur esošie cilvēki ir mīļi un iepazīti. Ir bijis, ka atnākot uz darbu ir skumjš noskaņojums, bet to neredz neviens. Tikai Patrīcija Tevi pēkšņi apskauj un mierina. Tajā brīdī viņi ir manas atbalsta personas. Sanāk atgriezeniskā saite, ko veidojam. ”, saka Solvita.
“Sajūtas par to, ko gribētos darīt brīvajā laikā mainās, kā visa dzīve, kas neatrodas vienā punktā. Brīvais laiks ir būtisks kopā ar ģimeni. Ļoti patīk visiem kopā apceļot Latviju, jo te ir tik daudz skaistu vietu kas nav redzēts. Katra ģimenes locekļa interesēm jāpielāgojas- meitai tas būs mini zoo apmeklējums, tētim garāki pārbraucieni. Bet Solvitai būtiska ir tā vide, ko var pati sev apkārt veidot- dārza iekopšana, mājas omulības veidošana. Mīļākā pilsēta ir Sigulda, kas nekad neapnīk savā daudzveidībā un vienmēr mainās laikam līdz, jo te man ir vienmēr ko jaunu pamanīt!”, tā pārdomās dalās Solvita.


2021.04.22.

You have successfully subscribed!